جستجو:  
تاریخ: 03 تير, 1397
        


  راه‌اندازي فهرستگان جامع کشاورزی مرکز اطلاعات و مدارک علمی کشاورزی  از  سال 1372 آغاز شد و تا تبديل شدن به قطب کشاورزی کشور و به عنوان کتابخانه ملی کشاورزی  ادامه خواهد داشت.  اين فهرستگان جامع کشاورزی  شامل اطلاعات کتابخانه‌ای بیش از 110 واحد زیرمجموعه سازمان تات است که در کل 172 هزار عنوان رکورد اطلاعاتی را شامل می‌شود که  عبارتند از:
-
گردآوري مواد کتابخانه اي اعم از چاپي، غيرچاپي و الکترونيکي؛
-
انجام خدمات فني (فهرست نويسي، سازماندهي و نمايه سازي) منابع کتابخانه؛
-
راهنمايي و آموزش مراجعان در بازيابي و استفاده از منابع اطلاعاتي؛

اين کتابخانه شامل بخشهاي ذيل است:

   
ميز امانت و مخزن کتاب
   
نشريات
   
بانک هاي اطلاعاتي و جستجو
   
سفارشات
   
خدمات فني
   
خدمات رفاهي
   
سالنهاي مطالعه

 

 سرويس هاي ارائه شده در پورتال کتابخانه شامل موارد زير ميباشد:

در این پنجره، می‌توانید به جستجوی همزمان در پایگاه‌های فارسی و مراکز اطلاع رسانی بپردازید. مداخل جستجوی موجود در این صفحه براساس استاندارد دوبلین (Dublin Core) طراحی شده و لذا از سادگی و فراگیری این مدل برخوردار می‌باشد.

در این پنجره، می‌توانید به جستجوی همزمان در پایگاه‌های لاتین و مراکز اطلاع رسانی بپردازید. مداخل جستجوی موجود در این صفحه براساس استاندارد دوبلین (Dublin Core) طراحی شده و لذا از سادگی و فراگیری این مدل برخوردار می‌باشد.

براي استفاده از سرويسهاي امانت، ابتدا بايد با کلمه کاربري خود وارد پورتال شويد. توضيح اين که سيستم امانت يک سيستم چندلايه (n-tier) است که يکي از لايه هاي آن لايه سرور امانت مي باشد. هر کاربري که بخواهد از سرويسهاي امانت استفاده کند بايد عضوي از سرور کتابخانه باشد.

در کتابخانه شخصي شما قادر به ساختن قفسه از کتابها و منابع مورد دلخواه خود هستيد که با يک بار جستجو در منابع کتابخانه امکان افزودن آنها را به کتابخانه شخصي خود داشته تا براي دفعات بعد نياز به جستجوي مجدد نداشته باشيد و لازم به ذکر است براي استفاده از اين سرويس حتما بايد وارد پورتال شويد.

اين قسمت براي جستجوي تخصصي در انواع منابع ديجيتال (صدا، عکس، فيلم، تمام متن، ...) موجود در کتابخانه ديجيتال طراحي شده است. به اين منظور با استفاده از امکانات اين صفحه مي توانيد در متن اثر و تمام اطلاعات توصيفي منابع ديجيتال که در سیستم آرشیو منابع دیجیتال ذخیره شده است، جستجو نمایید.

 

 

تمام حقوق مادی و معنوی این تارنما متعلق به مرکز فن‌آوری اطلاعات و اطلاع‌رسانی کشاورزی است.